Çukurova'da Büyüleyici 23 Nisan Kutlaması

Çeşitli etkinlik ve gösterilerle 23 Nisan kutlamalarını sürdüren Çukurova Belediyesi, bu kez kreşlerinde eğitim gören 920 öğrencisinin gerçekleştirdiği büyüleyici ve etkileyici programla anlamlı günü bir kez daha ölümsüzleştirdi.  Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve gün boyu süren etkinlikler adeta şenlik havasında geçti. Yüzlerce vatandaşın izlediği ve ayakta alkışladığı etkinliklerde miniklerin Atatürk sevgisi ve coşkusu görülmeye değerdi. Etkileyici kostümleri ve oyunlarıyla izleyenlere büyüleyici bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği yaşatan minik yürekler, Çukurova Belediyesi Başkanı Soner amcalarını da unutmayarak, teşekkür ettiler.

Çukurova Belediyesi 23 Nisan etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. Belediyenin Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde eğitim alan 920 öğrenci, gün boyu süren çeşitli gösteri ve etkinliklerle anlamlı günü bir kez daha kutladı. Yaşları 4 ila 6 arasında olan çocukların çabaları kendilerine hayran bıraktı.

Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve 8 ayrı kreşten gelen çocukların gösterileri, binlerce vatandaş ve aileler tarafından sık sık ayakta alkışlandı. Şenliğe birbirinden renkli kostüm ve danslarıyla katılan yüzlerce minik,  Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladı.

Tesisler Müdürlüğü tarafından organize edilen, Çukurovalılar tarafından büyük ilgi gören program saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için haftalar öncesinden hazırlıklara başlayan miniklerin gösterileri adeta büyüledi. Mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar eğlenceli bir gün yaşarken, aileleri ise bu unutulmaz günü ölümsüzleştirmek için kameralarına sarıldı. Gösteriye ilgi yoğun olunca salon dolup taşarken, etkinlikte veliler çocukların seslendirdiği şarkılar ve danslarla coşkulu saatler yaşadı. Yer yer çocuklarına eşlik eden velilerin duygulandıklarını görülürken, gösteriler sonunda Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ederek, unutulmaz bir gün yaşadıklarını söylediler. 

BAŞKAN SONER ÇETİN “NE YAPIYORSAK ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPIYORUZ”

Atatürk sevgisinin ve öneminin her yaşta hissedildiğini söyleyen ve 23 Nisan kutlamalarının her yıl genişleterek sürdürdüklerini belirten Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, “Ne yapıyorsak çocuklarımız için yapıyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Siz sevgili çocuklar cumhuriyet sevgisiyle Atatürk sevgisiyle büyüyorsunuz. Vatana millete bağlı bireyler olarak yetişiyorsunuz. Bu konuda biz de üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Bu güzel gününüz kutlu olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı