Sağlık Elimizde: Güvenli Bakım İçin Ellerini Yıka

EÜ Hemşirelik Fakültesinden “Küresel El Yıkama Günü” Etkinliği

 

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından “Küresel El Yıkama Günü” dolayısıyla “Sağlık Elimizde: Güvenli Bakım İçin Ellerini Yıka” etkinliği düzenlendi. Yürütücülüğünü EÜ Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Bölümü İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Aynur Türeyen’in yaptığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurulan bilgilendirme standında katılımcılara doğru el yıkama teknikleri, el yıkama konusunda bilinç ve farkındalık kazandırma konuları hakkında bilgiler verildi.

 

EÜ Hemşirelik Fakültesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe EÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, Hemşirelik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Eda Dolgun ve Doç. Dr. Fahriye Vatan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Etkinlik öncesi Prof. Dr. Aynur Türeyen moderatörlüğünde Arş. Gör. Yağmur Artan tarafından “El Yıkama: Önemi ve İlkeleri” ile ilgili online kariyer söyleşisi gerçekleştirildi.  Bilgilendirme standından konuşan Prof. Dr. Aynur Türeyen, “Bu sosyal sorumluluk projesinde öğrencilerimize hem toplumda enfeksiyon zincirini kırarak bulaşık hastalıkları önlemek hem de hastane ortamında sağlık bakım ile ilgili enfeksiyon oluşumunu önlemek için temel kural olan doğru el yıkama hakkında bilgilendirme yapmayı hedefledik. Bu şekilde öğrencilerimize el yıkama konusunda bilinç, farkındalık ve duyarlılık oluşturarak doğru davranış kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi. Bilgilendirme standında sosyal ve tıbbi el hijyeni hakkında bilgilendirme yapılmıştır konuya ilişkin broşürler verilmiş ve öğrencilere doğru el yıkama ile ilgili uygulamalar gösterilmiştir.

 

Yürütücülüğünü EÜ Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Bölümü İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Aynur Türeyen’in yaptığı sosyal sorumluluk projesinde Ar. Gör. Yağmur Artan ve Fakülte öğrencilerinden Aslı Yıldırım, Ömer Faruk Kömür, Faruk Sönmez ve Mehdinur Demir yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı