Uzayın sırları Sur Yapı Marka AVM’de çözülüyor

Sur Yapı Marka AVM’de kurulacak olan Planetaryum, uzay meraklılarına Güneş Sistemi’ni, gezegenleri, yıldızları daha yakından görme fırsatı verecek. 8 ve 9 Ekim’de ziyaret edilebilecek olan Planetaryum ile ziyaretçiler Satürn'ün halkalarında kayabilecek, meteor yağmurunu gözlemleyebilecek, dünyaya dev bir gök taşının çarpışını saniye saniye izleyebilecek.

 

 

Türkiye’nin en seçkin markalarını ziyaretçileriyle buluşturan Sur Yapı Marka AVM, 8 ve 9 Ekim’de uzay meraklılarını ağırlayacak. Türkçe karşılığı ‘Gezegenevi’ olan Planetaryum, 4 – 15 yaş arası tüm uzay meraklılarına Güneş Sistemi’ni, gezegenleri, yıldızları daha yakından görme fırsatı verecek. Gökyüzünü, yıldızları ve dünyayı keşfetmeye olanak sağlayan Planetaryum sayesinde uzay meraklıları, evreni daha iyi ve etkili şekilde tanıyabiliyor. 

 

Uzayı 3 boyutlu görmek mümkün

Kubbe şeklinde olan ve görüntülerin kubbenin her tarafına yansıtıldığı Planetaryum, uzayı eğlenceli ve uygulamalı olarak çocuklara ve genç nesillere sevdirmek için kullanılan bir eğitim ve eğlence aracı olarak tanımlanıyor. Planetaryum içerisinde gezegenler, ay, takım yıldızları ve birçok astronomik olay gerçekçi bir şekilde izlenebiliyor. Planetaryum, uzay meraklılarına astronomi hakkında bilgi edinme ve 3 boyutlu halini görme fırsatı sunuyor. 

 

Satürn'ün halkalarında kayabileceksiniz

Sur Yapı Marka AVM ziyaretçileri, Planetaryum’un 360 derecelik görüntü oluşturma özelliği sayesinde gökyüzündeki yıldızları ve gezegenleri keşfedebilecek, Satürn'ün halkalarında kayabilecek, meteor yağmurunu gözlemleyebilecek, dünyaya dev bir gök taşının çarpışını saniye saniye izleyebilecek. Güneş Sitemi’nin ve dünyanın nasıl oluştuğunu, dinozorların oluşumunu ve yok oluş süreçlerini izleme imkânı da sunan Planetaryum ile ziyaretçilerin gezegenlerin ve yıldızların uzayda nasıl yol aldıklarını 360 derecelik açıyla ve uzaydaki bir astronot hissiyle gözlemlemeleri mümkün olacak. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı