Emirates Güney Afrika’da üç noktaya olan uçuşlarını artırdı

  • Havayolu, Johannesburg’a günde üç sefer gerçekleştirecek.
  • Cape Town’a tekrar günde iki sefer yapmaya başlayacak.
  • 1 Aralık’tan itibaren Durban’a günlük seferlerle hizmet verecek.
     

Emirates, Güney Afrika hattında seyahat eden yolculara yeni seyahat olanakları, seçenekler ve kolaylıklar sunmak için Johannesburg, Cape Town ve Durban’a ek seferler düzenleyecek. Güney Afrika’da ekonomi ve turizmin toparlanmasını destekleme konusundaki kararlılığını sürdüren havayolu, Güney Afrika’daki tüm uçuş noktalarında gelişmiş bağlantı imkânı sunmak için seferlerini artırıyor. Son hamlesiyle Güney Afrika’nın uçuş ağındaki stratejik öneminin de yeniden altını çizen havayolu, daha fazla büyüme potansiyeli elde etmek için seferlerin artırılmasına ve kapasitenin eski haline getirilmesine öncelik veriyor.

 

Havayolu, Johannesburg çıkışlı ve varışlı uçuşlarını 1 Mart 2023’ten itibaren günde üç sefere çıkaracak. Cape Town’a 1 Şubat 2023’ten itibaren günde iki sefer gerçekleştirilecek. Emirates ayrıca Durban’a iki sefer daha ekleyerek ve 1 Aralık 2022’den itibaren günlük olarak sefer gerçekleştirmeye başlayacak. Dubai ve havayolunun Güney Afrika’daki üç uçuş noktası arasında yeni uçuşların tekrar başlamasıyla Emirates’in uçuş sayısını haftada 42 sefere yükseltecek.

 

Emirates’in EK 767 sefer sayılı Dubai-Johannesburg uçuşu Boeing 777 ile gerçekleştirilecek ve günde iki kez yapılan A380 seferlerini tamamlayıcı nitelikte olacak. 23:25’te kalkış yapan uçuş, ertesi gün 05:35’te Johannesburg’a varacak. Dönüş seferi ise Johannesburg’dan 22:20’de kalkacak ve ertesi gün 08:20’de Dubai’ye varacak. Johannesburg’dan yapılacak üçüncü günlük sefer, her iki yönde 300’den fazla koltuk kapasitesiyle yüksek talebi karşılamaya yardımcı olurken Güney Afrika’daki yolculara Avrupa, Amerika Kıtası, Batı Asya ve Uzak Doğu’ya Dubai üzerinden daha kolay bağlantı imkânı sağlamak için akşam saatlerinde kalkış yaparak ilave esneklik sunacak. 

 

Emirates’in Cape Town’a gerçekleştirdiği ikinci günlük sefer, Dubai’den 09:10’da kalkacak ve 16:45’te iniş yapacak. Cape Town’dan ise 13:25’te kalkış yaparak Dubai’ye ertesi gün 01:10’da varacak. Cape Town’a günde iki sefer gerçekleştirerek pandemi öncesi uçuş tarifesini yeniden hayata geçiren havayolu Avrupa, Ortadoğu, Batı Asya ve Avustralya&Yeni Zelanda gibi ana pazarlardan kolay bağlantı imkânı sağlayarak şehirdeki turizm sektörünü tam da Güney Afrika’ya gelen yolcu trafiğinin yoğun olduğu dönemde destekliyor. Güney Afrika’da turizmin toparlanmasına destek olma taahhüdünü uzun süredir yerine getiren Emirates, bu yılın başlarında Afrika Turizm Kurulu ile bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında taraflar turizmi desteklemek ve havayolunun 130’u aşkın uçuş noktasından oluşan seferleriyle Güney Afrika’ya gelen ziyaretçi sayısını artırmak için birlikte çalışacaklar.

 

Güney Afrika’daki üç uçuş noktasına gerçekleştirilen ek seferler sayesinde, yolcular Emirates’in South African Airways, Airlink, FlySafair ve Cemair gibi kod paylaşımlı ve ortak uçuş gerçekleştirdiği ortakları ile Güney Afrika’daki bir dizi şehre sunduğu daha fazla bağlantı seçeneğinden de faydalanabilecekler. Bu benzersiz bağlantılar ve diğer ülkelere aktarma seçenekleri başka hiçbir havayolu tarafından sunulmuyor.

 

Dubai-Güney Afrika güzergâhında seyahat eden yolcular, özenle tasarlanmış menüler ve yöresel lezzetlerden oluşsan içecekler, ayrıcalıklı ikramlar ve havayolunun çok uluslu kabin ekibinin sunduğu olağanüstü misafirperverlikle tüm kabin sınıflarında zengin bir deneyimin keyfini çıkarabilirler.

 

Havayolu, diğer markaların yanı sıra Ken Forrester, Porseleinberg, Klein Constantia, Waterkloof, Boekenhoutskloof gibi Güney Afrika şaraplarından oluşan yerel bir seçkiyle Güney Afrikalı yolcularına sunduğu premium deneyimde çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Bunlara ek olarak, yolcular bir dizi yöresel peynir ve Rooibos bitkisinden esinlenen mutfağıyla Güney Afrika’nın gururu olan özgün yemekleri ve lezzetleri tadabilirler. 

 

Emirates’in Johannesburg, Cape Town ve Durban’a gerçekleştireceği yeni seferler Güney Afrika çıkışlı ve varışlı uçuşlarda çok talep edilen koltuk kapasitesini sağlamanın yanı sıra, yerel işletmelerin ithalat ve ihracat olanaklarını daha da artırmak için toplamda daha fazla uçak altı kargo kapasitesi sunarak BAE, Güney Afrika ve diğer ülkeler arasında deniz ürünleri, meyve ve sebzeler, taze ve dondurulmuş et, şarap, ilaç ve altın gibi önemli ihraç ürünlerinin taşınmasına yardımcı olacak. 

 

Bilet rezervasyonları emirates, Emirates uygulaması, çevrimiçi veya doğrudan satış yapan seyahat acentelerinden yapılabilir.

 

27 yıldır Güney Afrika’ya sefer gerçekleştiren Emirates, Güney Afrika çıkışlı ve varışlı seyahat eden 20 milyondan fazla yolcuya Dubai ve diğer ülkeler üzerinden aktarma yapma imkânı sunarak Güney Afrika’da havacılık, turizm ve ticaret sektörünün köklü bir ortağı olarak konumlandı.

 

*Uçuş saatleri yerel saatlere göre belirtilmiştir. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı