Rektör Budak, “Tam akredite araştırma üniversitemizde eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız”

EÜ’de “Ege’ye Hoş Geldin Şenliği” düzenlendi

 

Ege Üniversiteli gençler, yeni akademik yılı renkli ve coşkulu bir şenlikle karşıladı. Öğrencilerin yeni döneme adaptasyonunu hızlandırmak ve motivasyonlarını artırmak amacıyla Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde “Ege’ye Hoş Geldin Şenliği” düzenlendi.

 

EÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde başlayan şenlikte gençler, “Bando Buffo”nun eğlenceli müzikleri eşliğinde Kampüs Tören Şölen Alanında sona eren bir yürüyüş gerçekleştirdi. Tören alanında konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi Ailesine yeni katılan kıymetli öğrencilerimiz; 5 yıllık kurumsal tam akreditasyonu almış, araştırma üniversitesi unvanına sahip, hayata geçirilen 80’den fazla öğrenci odaklı uygulama ile A Plus olmuş, uluslararası arenada adından saygıyla söz edilen köklü bir üniversitede eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız” dedi.

 

EÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde başlayan ‘Şenlik Yürüyüşü’ne Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan,  Prof. Dr. Hakan Atılgan, Prof. Dr. Cemil Gürgün, senato üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Şenliğin açılışında konuşan Rektör Budak, “Geleneksel hale getirdiğimiz, Ege’ye Hoş Geldin Şenliğimizde her sene olduğu gibi bu yıl da sizlerle birlikte olmaktan ve bu büyük coşkuyu sizlerle paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Ailemize katılan birinci sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon haftasını geride bıraktık. Şimdi ise Egeye Hoş Geldin Şenliğinde siz kıymetli öğrencilerimizle hep birlikteyiz” dedi.

 

“Ege Üniversitesinin kapıları sizlere hep açık”

Egeli gençler için tüm imkânlarını seferber ettiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi çatısı altında uluslararası nitelikte akademik eğitim verilmesinin yanı sıra 21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu entelektüel, birlikte çalışmaya yatkın, yaratıcı zekâya sahip, sorgulayan ve üreten bireyler olmanız için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.  Sizlere sunduğumuz bu imkânları en iyi şekilde değerlendirin. Sizlerle birlikte olduğumuz her platformda dile getirdiğim üç mottoyu lütfen aklınızdan çıkarmayın. Gelişen ve değişen dünyayı yakından takip edebilmek için yabancı dilinizi geliştirerek bol bol kitap okuyun, spora ağırlık verin; sosyal ve kültürel olarak gelişmenize pek çok imkân sunan kampüs hayatına odaklanın. Akademik ve entelektüel donanımınızı güçlendirmek üzere çıktığımız bu yolda; tüm imkân ve olanaklarımızla yanınızda olacağız. Eğitim hayatınız boyunca ve mezuniyet sonrasında kapılarımızın sizlere sonuna kadar açık olduğunu unutmayın. Sizlerle, rektör-öğrenci arasında herhangi bir engel olmadan iletişim içerisinde olacağım. Biz, kocaman bir aileyiz ve bu ailenin en kıymetli üyeleri ise sizlersiniz. Sorunlarınızı, ihtiyaçlarınızı ve taleplerinizi bizlere iletmekten asla çekinmeyin” diye konuştu. 

 

Gençlere seslenen Budak, “Üniversitemizi her alanda en iyi şekilde temsil edeceğinize; çalışkan, dürüst, araştıran, ülkesi ve milleti için üreten bireyler olacağınıza yürekten inandığımı belirtmek istiyorum.   Sizlere güveniyorum ve hepinizi çok ama çok seviyorum.  Hepinize başarılı bir üniversite yaşamı diliyor; programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Açılış konuşması sonrasında EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı  Türk Halk Oyunları Bölümü tarafından zeybek dans gösterisi düzenledi. Türk Halk Müziği Topluluğu ise müzik dinletisi gerçekleştirdi.

 

Şenlik kapsamında Ege Üniversitesi bünyesinde yer alan öğrenci topluluklarını da ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Budak, öğrencilerle tenis oynayarak, ok atışı yaptı. Ayrıca Rektör Budak, şenlik alanında yer alan öğrenci toplulukları stantlarını tek tek gezerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Gün boyu devam eden şenlikte gençler, Biz Bize Show, amatör müzik gruplarının konserleri ve EÜ Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan The Rocktors grubunun konseriyle coştu. Günün sonunda ise Sağlık, Spor ve Kültür Daire Başkanlığı Otoparkında kurulan sahnede sevilen sanatçı Atiye, Egeli gençlerle birlikte şarkılarını seslendirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı