Dikkat Süresi Kısalıyor: Sesli Kitaplar ve Kitap Özetleri Yükseliyor

Azalan dikkat sürelerinin getirdiği sorunu çözmek için geliştirilen sesli kitaplar ve kitap özeti, bilgiye daha hızlı ve etkili bir erişim sağlıyor.

“Öğrenimde yeni bir arkadaşınız” sloganıyla yola çıkan ve kullanıcılarına ilgi alanlarını keşfetmeleri için bir yol sunan mikro öğrenme ve yapay zeka destekli çevrimiçi öğrenme platformu Bitely’nin kurucusu Burak Volkan Coşkun, günümüzde artan dikkat eksikliğiyle birlikte sesli kitapların ve özet bilgilerin önemini vurguluyor.

Şubat 2024’ten beri kullanıcılarına çeşitli kategorilerde hizmet veren yapay zeka destekli e-öğrenim platformu Bitely, teknolojiden girişimciliğe, liderlikten iş dünyasına; tarih, ekonomi, kişisel gelişim gibi 4000’den fazla içeriğiyle dikkat çekiyor. Kullanıcılarına kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra zaman tasarrufu sağlamayı hedefleyen uygulama, işe giderken, eve dönerken veya spor yaparken sesli kitap dinleyerek yeni bilgiler edinme fırsatı sunuyor. Kurucusu Burak Volkan Coşkun, “Sesli kitap özetleri ve kitap özetleri ile zaman yönetimi, günümüzün yoğun temposunda önemli bir avantaj sağlıyor,” şeklinde açıklamada bulundu.

Kullanıcılarına 4000’den fazla içerikle hizmet vermeye başladı!

Ücretsiz ve ücretli abonelik seçenekleriyle erişilebilen platform, kitapların yanı sıra çeşitli içerikler ve programlara da kapı açıyor. Coşkun, “Bir kitabın, eğitimin, podcast’in veya benzeri içeriklerin özet bilgilerini kullanıcılarımızla paylaşarak bilgiye erişimi kolaylaştırıyoruz. Bu yaklaşımla, geleceğin kültürel sosyal medya platformunu oluşturmayı hedefliyoruz,” dedi.

Burak Volkan Coşkun, Bitely, sadece bir sesli kitap uygulaması olmanın ötesine geçerek, kullanıcıların birbirlerinin ilgi alanlarını ve okudukları kitapları keşfetmelerine ve sosyalleşmelerine imkan tanıyacaklarını söyleyerek, bu yaklaşımlarının daha fazla sesli kitap dinlenmesine ve kişisel gelişime katkı sağlamasını umduklarını belirtti. Bitely, 2024 yılı sonunda milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı