OPPO Ürünlerinin İnovatif Tasarım Estetiğini Yorumladı

OPPO, 2022 Londra Tasarım Festivali'nde 'Design in Tech' workshopu düzenledi. Zaha Hadid Architects Müdürü Patrik Schumacher ve Royal College of Art Profesörü Rama Gheerawo, teknolojinin ve tasarımın birleşimini ele almak üzere düzenlenen workshopta bir araya geldi. 

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, destekçileri arasında yer aldığı 2022 Londra Tasarım Festivali'nde 'Design in Tech' workshopu düzenledi. OPPO'nun inovatif tasarım estetiğinin yorumlandığı etkinlikte, teknolojik sanat yoluyla yaşamı güçlendirme misyonu vurgulandı. Zaha Hadid Architects (ZHA) Müdürü Patrik Schumacher, Royal College of Art Helen Hamlyn Tasarım Merkezi Direktörü Profesör Rama Gheerawo ve genç yeteneklerden oluşan tasarım profesyonelleri, deneyimlerini paylaşırken teknoloji ile tasarımın birleşimine değindi. Festival kapsamında OPPO, ürün tasarımlarının yanında Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi'nin kazananlarının yer aldığı OPPO Renovators 2022 sergisine de ev sahipliği yaptı.

 

OPPO, şık ürünlerini estetiğin ve inovatif teknolojilerin sinerjisiyle sunuyor

OPPO'ya göre teknoloji ile tasarımın birlikteliği, estetik ile kullanıcıların temel ihtiyaçlarını bir araya getiriyor. Zarif tasarımlarla birleştirdiği teknolojileri sunan OPPO, en yeni teknolojileri fark edilebilir detaylara dönüştürüyor. 'İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik' vizyonu, OPPO'nun marka misyonundan fazlasına işaret ederek, teknoloji ve tasarımın geleceğine OPPO'nun verdiğini yanıtı temsil ediyor. OPPO Design sözcüsü Xi Zeng, etkinlikte OPPO'nun inovatif ve zarif tasarımdaki sınırlarını aşma çabalarını katılımcılarla paylaştı. Xi Zeng, OPPO'nun ürün tasarım sürecindeki baskın anlayışın 'tüm teknik engelleri detaylarıyla aşarken tasarımda sadeliği ve zarafeti hedeflemek' olduğunu söyledi.

 

Tasarım uzmanları, teknolojinin ve tasarımın geleceğini ele aldı 

OPPO ve Zaha Hadid Architects (ZHA), 2020'den itibaren yeni OPPO genel merkezi projesi kapsamında birlikte çalışıyor. Etkinlik kapsamında ilham verici bir konuşma yapan ZHA Müdürü Patrik Schumacher, ZHA'nın tasarım felsefesine değinerek insan, teknoloji ve tasarım arasındaki ilişkiyle ilgili fikirlerini sundu. Schumacher, teknolojinin, insanların özgürlüğü ve refahı için temel bir kavram olduğunu belirterek dünyayı ileri taşıyacak gerçek dinamiğin teknoloji olduğunu söyledi.  

 

Kapsayıcı tasarım anlayışının savunucularından Profesör Rama Gheerawo ise, bu düşüncenin öneminden şu sözlerle bahsetti: "İnsanların tepkisi, erişilebilirliğin temel bir bileşenini oluşturur. Bu tepki, bir akıllı telefonu rahat, pürüzsüz bir dokunuşla tutarken hissettiğiniz mutluluk gibidir; erişilebilirliğin ve kapsayıcı tasarımın bir parçasıdır."

 

Genç sanatçıların eserleri Renovators 2022'de sergilendi

2019 yılında Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar projesini başlatan OPPO, küresel bir rekabet ortamı oluşturarak dünya çapındaki genç sanatçıları güçlendirmeyi hedeflerken, onların sanat ve teknoloji aracılığıyla inovasyon yapmasını da teşvik ediyor. Londra Tasarım Festivali kapsamında OPPO, Cromwell Place'te Renovators 2022 sergisine ev sahipliği yaptı. Sergide Eylül başında sona eren 2022 Renovators yarışması kazananlarından eserlere yer verildi. Workshopun ardından katılımcılar, 30'dan fazla ülkeden genç sanatçıların eserlerini görmek için sergi alanına da gitti. Çok sayıda ziyaretçi ağırlayan sergi, ilham veren yaratıcı sanat eserlerinin yanında OPPO ürünlerinin şık tasarımlarıyla da konukları büyüledi. Renovators 2022 yarışmasında derece alarak sergiye katılan sanatçılar, akıllı yaşam, düşük karbon ve çevrenin korunması, geleneksel kültür mirası, teknoloji, insan ve toplum gelişimi gibi birçok konu hakkında düşüncelerini sergileme imkanı buldu. 

 

OPPO, dünyanın her yerinden genç sanatçılara, zorlukların üstesinden gelmeleri ve üretme tutkusunu sürdürmeleri için ilham vermeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı