29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali 01 Burda AVM’de

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde yer alan filmler, 18 Eylül tarihine kadar 01 Burda Cinemapink sinema salonları ve 01 Burda Performans Gösteri Merkezi (PGM) salonunda ücretsiz olarak izlenebiliyor.

 

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, 01 Burda AVM sponsorluğunda devam ediyor. 18 Eylül 2022 tarihine kadar sürecek festival programında yer alan filmler; 01 Burda Cinemapink sinema salonları ve 01 Burda Performans Gösteri Merkezi (PGM) salonunda festival boyunca ücretsiz olarak izlenebiliyor. Festival süresince; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmler PGM Salonu’da, dünya seçkisinden filmler ve festivalde yarışacak belgesel filmler ise Cinemapink Salonları’nda gösteriliyor. 01 Burda AVM, film gösterimlerinin yanı sıra festival kapsamında planlanan sergi, söyleşi gibi her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekecek birbirinden farklı organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

 

PGM Salonu’nda gösterilecek ve Altın Koza Ulusal Yarışma’da yarışacak filmler, 18.00 ve 20.30 saatlerinde izlenebiliyor. Festivalde bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda yer alan filmler ise Cinemapink Salon3’te izleyicilerle buluşuyor. 29. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Cannes başta olmak üzere dünya festivallerinin en iyilerinden oluşan 33 filmlik seçki de Kadir Beycioğlu anısına 01 Burda AVM Cinemapink sinema salonlarında gösteriliyor. Seçkide Claire Denis, Dardenne Biraderler, Cristian Mungiu, Hirokazu Koreeda gibi ustaların yanı sıra genç yeteneklerin filmleri de yer alıyor. Festival filmleri programına https://altinkozaff.org.tr/  linkinden ulaşılabiliyor.

 

Küçük sinemaseverlere özel filmler

Bu yıl çocuklar, “Geleceğimizi Yeşertiyoruz” mottosuyla, kendilerine özel etkinlik ve film gösterimleriyle, dünyanın farklı coğrafyalarından kültürler, farklı renkler, gelenekler ve yaşam tarzlarıyla Esas 01 Burda AVM Cinemapink Salon3’te buluşuyor. Festival programında gösterilecek filmler, çocukların gelişim basamakları ve psiko-pedagojik yapılarına yönelik, 5-6, 7-8 yaş gruplarına yönelik farklı seçeneklerden oluşuyor. 01 Burda AVM sinemalarında gösterilecek “Pişiriciler”, “Rocca”, “Çok Uzakta”, “Samsam” ve “Kuzular Firarda: Uzay Parkı” filmlerini küçük sinemaseverler ücretsiz olarak izleyebiliyor.

 

Çocuk etkinlikleri kapsamında ayrıca, “Bütün Çocuklar Bizim Derneği”nin katkılarıyla Ayşegül Cebenoyan’ın konuşmacı olacağı “Bütün Çocuklar Sinemaya” ve senarist ve film eleştirmeni Burak Göral’ın çocuklar ve ebeveynlerle bir araya geleceği “Çocukla Sinema” buluşmaları yine Cinemapink Salon 3’te gerçekleştiriliyor.

  

 Altın Koza için yarışacak filmler:

“Bana Karanlığını Anlat” – Yönetmen: Gizem Kızıl

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” – Yönetmen: Serpil Altın (Dünya Prömiyeri)

“Çilingir Sofrası” – Yönetmen: Ali Kemal Güven

“Ela ile Hilmi ve Ali” – Yönetmen: Ziya Demirel

“Kabahat” – Yönetmen: Ümran Safter (Dünya Prömiyeri)

“Mendirek” – Yönetmen: Cem Demirer (Türkiye Prömiyeri)

“Suna” – Yönetmen: Çiğdem Sezgin (Dünya Prömiyeri)

“Yaban” – Yönetmen: Tareq Daoud

 

Belgesel kategorisinde yarışacak filmler:

Bakırköy Underground – Berkay Şatır 

Bir Zamanlar Yeşilçam – Abdurrahman Keskiner – Mehmet Güreli

Bu Ben Değilim – Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak 

Crossroads – Mahmut Fazıl Coşkun

Herkes Toprağa Gömülür, Ben Suya – Fettullah Çelik

Koudelka: Aynı Nehirden Geçmek – Coşkun Aşar

Köşe Başı Beklerim – Neslihan Kültür

Maffy’s Jazz – Deniz Yüksel Abalıoğlu

Metamazon – Can Adiloğlu

Senin Yıllardır Gerçekleştirmeyi Beklediğin Bir Düş Var – Pınar Fontini

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı