Sabiha Gökçen’den havacılık çalışanlarına saygı kampanyası

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG) yönetimi, pandemi sonrası artan seyahat yoğunluğunda durmaksızın koşturan havacılık sektörü çalışanlarının hak ettikleri saygıyı gereğince görebilmeleri için “Saygı Gülümsetir” isimli bir farkındalık projesi başlattı.

 

Pandemi sonrası özellikle yaz aylarında artan uçuş trafiği sebebiyle havalimanlarında yaşanan yoğunluğa dikkat çeken İSG yönetimi, 24 saat aralıksız hizmet veren havacılık sektörü çalışanlarına hak ettikleri saygının gösterilmesi için farkındalık sağlamayı amaçlayan projesini havalimanı terminalinde tanıttı.

 

“Saygı Gülümsetir” ve “Önce Saygı” temalı mesajların yer aldığı rozetleri personele takarak kampanyayı başlatan İSG CEO’su Berk Albayrak, havalimanı ile ilk temas noktasından uçuş kapısına dek farklı süreçlerde görev alan güvenlik, emniyet, temizlik, yolcu hizmetleri, gümrük ve otel personeliyle havalimanında çalışan tüm paydaşların bir araya geldiği tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Zamanla yarışan bir hizmet sektöründe, işini yoğun strese rağmen en iyi şekilde yapmaya çalışan tüm havalimanı çalışanlarına hak ettikleri saygıyı göstermek hepimizin minnet borcudur” dedi.

 

Albayrak konuşmasında, terminal genelinde paylaşılan bilgilendirme afişleri ve ekranlara yansıtılan yönlendirme mesajlarıyla yolcuları havalimanında geçerli kural ve düzenlemelere uymaya, çalışanlara kolaylık ve saygı göstermeye, nazik ve güler yüzlü davranışa davet ettiklerini belirtti.

 

Sabiha Gökçen ailesi olarak tüm paydaşlarıyla birlikte salgın sonrası seyahat talebindeki patlamayı başarılı bir şekilde yönettiklerini ifade eden Albayrak, şunları kaydetti: “Koronavirüsün yol açtığı küresel belirsizlik sürecinde personelimizle özverili çalışmalarımız, operasyon verimliliğimizi artırdı. 2022’de sayısı artan dış hat yolcumuza daha iyi hizmet verebilmek için mevcut terminal kapasitemizi de arttırdık. Bu başarı hikayesinin kahramanları çalışanlarımızdır.”

 

Avrupa'nın en hızlı toparlanan ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen’in pandemiyi ve beraberinde tetiklediği ekonomik krizleri çalışanlarıyla omuz omuza atlattığını vurgulayan Albayrak, bahar aylarında başlayıp artarak devam eden uçuş talebinin de İSG çalışanlarının gece gündüz fedakar çalışmalarıyla karşılandığına dikkat çekti.

 

Pandemi gölgesinde geçen iki yaz sezonunun ardından bu yaz kısıtlamaların da kalkmasıyla insanların tekrar seyahate yoğunlaştığını kaydeden Berk Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Birçok havalimanında izdihamlar oluştu. Yüzlerce uçuş iptal edildi, binlerce yolcu kontrol noktalarındaki kuyruklara takılarak uçağını kaçırdı ve saatlerce havalimanlarında mahsur kaldı. Bizler Sabiha Gökçen’de gerek check-in alanlarındaki, gerekse bagaj teslim süreçlerindeki bekleme süresini optimize ettik; uçak park ve taksi imkanlarımızla misafirlerimize seyahatlerinin her aşamasında kolaylıklar sağladık, ki zaten seyahat stresi yaşayan yolcular bir de havalimanında ekstra yıpranmasın.”

 

Yolcuların seyahat öncesi kaygı veya stres yaşamalarını anlayışla karşıladıklarını, fakat yolcuların da havalimanı içerisinde, özellikle kontrol noktalarında ulusal ve uluslararası havacılık standartlarının getirdiği kuralları uygulamaya çalışan personele kolaylık sağlamalarının elzem olduğunu belirten Albayrak, “Tüm havalimanı personelimiz, misafirlerimizin güvenliği, sağlığı ve konforu için 7/24 çalışıyor” diye konuştu.

 

İSG Mülki İdare Amiri Halil Avşar da yaptığı konuşmada, “Günde yaklaşık 600 uçağın iniş ve kalkış yaptığı havalimanımızda her gün binlerce yolcuya hizmet veren çalışanlarımızın huzurlu bir şekilde, karşılıklı sevgi ve saygı ortamında çalışması önemli.  Bu sebeple “Saygı Gülümsetir” kampanyasının verdiği mesaj hepimiz için çok değerli” dedi.

 

Proje tanıtımına HEAŞ Genel Müdürü Mustafa Karakuş, Emniyet Şube Müdürlüğü üst düzey yetkilileri ile güvenlik, koruma ve temizlik hizmetleri personelinin yanı sıra, havalimanı çatısı altında operasyon yürüten ticari iş ortakları katıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı